هزینه تحصیل در انگلستان

خانواده هایی که قصد دارند برای فرزندان خود برنامه ریزی تحصیلی به خارج از کشور داشته باشند ,علاوه بر برنامه ریزی زمانی باید برای هزینه تحصیل آنها هم برنامه ریزی داشته باشند.ما در این مقاله قصد داریم هزینه تحصیل دانش آموزان در انگلستان و همچنین هزینه تحصیل دانشجویان در انگلستان را مشخص کنیم.

انگلستان همیشه انتخاب اول اکثر دانشجویانی که قصد دارند در بهترین مکان ها تحصیل کنند,می باشد.اما در سال های اخیر هزینه های تحصیلی در کشور انگلستان تغییراتی کرده است,هزینه تحصیل در انگلستان نسبت به سال های گذشته خود حدود دو برابر شده است .اما دانشجویان و خانواده هایی که فرزندان خود به دانشگاه های انگلیس انتقال می دهند ,باور دارند که بعد از آن به راحتی می توانند بهترین کارها را داشته باشند.

هزینه تحصیل در انگلیس کمی بالا می باشد,یکی از دلایل بالا بودن هزینه تحصیل در انگلیس نظام آموزشی خصوصی می باشد.

اگر بخواهیم هزینه تحصیل را تقریبا صحیح بازگو کنیم باید گفت که برای هر سال تحصیلی یک دانشجوی بین المللی ۱۱۹۸۷ پوند است و این مبلغ به طور متوسط برای کسانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند به ۱۲۰۵۶ میرسد.این هزینه برای رفت آمد دانشجو و خرید کتاب ها و هزینه دانشگاه فردا دانشجو و خوابگاه و بیمه آن می باشد.

اما هزینه تحصیل در هر شهر انگلیس فرق دارد ,یعنی هزینه تحصیل در دانشگاه های شهر لندن نسبت به شهر های دیگر تفاوت دارد که حداقل هر فرد در لندن را برای ادامه زندگی و تحصیل خود انتخاب کند باید ۱۳۵۲۱ پوند را برای هزینه های سالیانه خود ( زندگی فقط ) در نظر بگیرد به طور مثال هزینه اجاره مسکن داخل لندن در سال حدود ۶۳۴۰ پوند میشود که این هزینه ها و ارقام ها نسبت به دیگر شهر های انگلستان  حدود ۴۰ % بالا تر است.

تقریبا هزینه تحصیل در لندن و شهرهای دیگر انگلیس برابر است با:حدود ۱۰۲۰ پوند در سال که برای خارج از لندن این عدد حدود ۸۲۰ پوند می رسد.

هزینه تحصیل دانش آموزان در انگلیس

مدارس انگلیس هم مانند دانشگاه های این کشور خصوصی می باشد.اما دبیرستان های انگلیس جزءبهترین مدارس می باشند.شهریه مدارس انگلیس تقریبا۱۰۰۰ پوند تا ۲۵۰۰۰ می باشد,هزینه تحصیل در مدارس دولتی انگلیس تقریبا بین ۴۰۰۰ پوند تا ۸۰۰۰ پوند می باشد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *