تحصیل در امارات

امارات ,یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد که برای تحصیل در این کشور شما می توانید اقدام کنید.اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور ,مثلا تحصیل در انگلیس ,تحصیل در کانادا دارید,تحصیل در امارات برای شما پلی می شود که به راحتی در کشورهای آمریکا و انگلیس تحصیل داشته باشید.

امارات برای تحصیل کمی گران می باشد ,اما زبان تدریس در دانشگاه های امارات انگلیسی می باشد.شما اگر می توانید با داشتن مدرک پایان مقطع متوسطه که می شود مدرک پایه دوازدهم با نمره قبولی در دانشگاه های امارات ادامه تحصیل بدهید.اما اگر دانش آموزانی که نتواسته اند مدرک قبولی در پایه دوازدهم را بدست اورند باید در آزمون GED شرکت و در صورت موفقیت مدرک معادل مقطع متوسطه را دریافت و برای ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایند.

تحصیل در مقطع لیسانس کشور امارات

مدت دوره تحصیلی برای مقطع لیسانس در امارات 3 الی 4 سال می باشد که بیشتر دانشجویانی که در این مقطع در امارات تحصیل می کنند به قصد رفتن به دانشگاه های همچون انگلستان ، آمریکا و کانادا است.

متقاظیان تحصیل در امارات در مقطع لیسانس باید مدرک IELTS با نمره ی 6-5.5 داشته باشند.

دانشجویانی که در امارات تحصیل می کنند ,می توانند بعد از دوسال درس خواندن برای برای ادامه تحصیل حتی با واحد های که هنوز در مقطع لیسانس پاس نکرده اند ,برای پاس کردن آن ها به دانشگاه های آمریکا، کانادا و انگلستان بروند و ادامه تحصیل داشته باشند.

دانشجویانی که در مقطع لیسانس در امارات تحصیل می کنند می تواند 10 ساعت در هفته کار کنند که حقوق این افراد حدودا بین 10 تا 12 دلار به ازای هر ساعت می باشد.

هزینه تحصیل در امارات

هزینه هر فرد دانشجو در امارات کمی بالا می باشد ,تقریبا برای هر ترم مبلغی بالغ بر 10 تا 20 میلیون تومان می باشد .البته هزینه زندگی هر فرد دانشجو در امارات به صورت میانگین بین 700 تا 900 دلار در ماه می باشد ,این هزینه شامل مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن هادر زمان تحصیل و در مقطع لیسانس در کشور امارات می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور امارات :

اما تحصیل در مقطع فوق لیسانس در امارات دو سال می باشد که دانشجویان که بعد از اخذ گرفتن مدرک فوق لیسانس خود در امارات,می توانند مجوز حضور یک ساله ای در این کشور دریافت کنند تا ا قادر باشند تا با یافتن شغلی مناسب، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کشور امارات نمایند.

یکی دیگر از مزایای تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در امارات ,اجازه دارند همراه داشته باشند که این همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد.

حق کار برای دانشجویانی که در مقطع فوق ادامه تحصیل می دهند,در هفته 20 ساعت می باشد که میانگین حقوق این متقاضیان بین 10 تا 12 دلار است .

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در امارات ,بستگی به انتخاب دانشگاه دارد که در هزینه تحصیل در هر دانشگاه متفاوت می باشد.در طول سال حدود 10000 تا 15000 دلار می تواند تخمین زد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *