تحصیل در هند

تحصیل در هند

یکی از کشورهایی که ایرانی ها برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می کنند,هندوستان می باشد.هندوستان کشوری در جنوب آسیا می باشد که پایتخت آن دهلی نو می‌باشد.واحد پول این کشور روپیه (₨)است.زبان رسمی کشور هند,هندی، انگلیسی و نوع حکومت این کشور جمهوری فدرال است.

یکی از دلایلی که ایرانی ها ,خصوصا از جنوب ایران برای تحصیل از خارج از کشور ,هند را انتخاب می کنند, تعداد کالج ها و دانشگاه های با سطح استانداردهای بین المللی و همچنین شهریه های نسبتاٌ پایین و مزیت دیگر آن ,تنوع در انتخاب رشته و عدم نیاز به مدرک زبان می باشد.

دوره های تحصیلی در هند اینگونه می باشد که در مقطع لیسانس سه سال ,مقطع فوق لیسانس دو سال و برای دوره دکتری در هند : ۲ تا ۳ سال می باشد.مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه های هند ,پیش دانشگاهی تجربی یا ریاضی ,کپی پاسپورت و سه قطعه عکس می باشد.

دوره کارشناسی در هند :

شما برای ادامه تحصیل در هند,می توانید بعد از دریافت مدرک پیش دانشگاهی خود برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه های معتبر این کشور مراجعه کنید.مدت زمان تحصیل برای دوره کارشناسی سه سال می باشد .کلاس ها در دانشگاه بصورت تمام وقت از دوشنبه تا شنبه برگزار می شود.مزایای تحصیل در این دوره ,نیاز به هیچ مدرک زبان و شرط معدل برای دانشجویان ندارد.

 

دوره کارشناسی ارشد در هند :

مدت زمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هند دو سال می باشد که شرایط داشتن مدرک زبان هم برای دانشگاه ها الزامی نمی باشد.

ثبت نام در دانشگاه های هند از فوریه (بهمن ماه) هر سال آغاز میشود و تا پایان تابستان ادامه دارد .همچنین تاریخ شروع کلاس ها: آگوست تا سپتامبر (مرداد / شهریور) می باشد.

هزینه تحصیل در هند بستگی به شهر انتخابی و دانشگاه شما دارد که هر یک از دانشگاه ها و زندگی در شهرهای هند ,هزینه های نسبتا متفاوتی دارد که شما می توانید با ما در تماس باشید,تا علاوه بر مشاوره تحصیلی هزینه های تحصیلی در هند هم یادآور شویم.

تقریبا شهریه دانشگاه ها اگر میانگین برای شما بگوییم سالانه از 1800 تا 7000 دلار می تواند گفت و اجاره مسکن ماهانه در هند هم تقریبا 190 دلار و همچنین هزینه غذا در هند هم 140 دلار در ماه می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *