تحصیل در مجارستان

برای تحصیل در خارج از کشور ,شما باید مطالعه ای از شرایط تحصیل در کشور مورد نظر خود داشته باشید.ما در این مقاله برای شما که قصد تحصیل در مجارستان را دارید راهنمایی های لازم برای تحصیل در این کشور می کنیم.

شرایط اولیه تحصیل در مجارستان اینگونه می باشد , زمانی که شما قصد ثبت نام در دانشگاهای مجارستان دارید باید ابتدا دوره پری پارتیکورس را بگذرانید. دوره پری پارتیکورس به مدت یک سال تحصیلی می باشد ,این دوره در هر سال دو سری برگزار می شود که ماه سپتامبر و همچنین در ماه جولای این دوره شروع می شود.

شرایط دوره پری پارتیکورس برای دانشجویان اینگونه است که در رشته های فنی دانشجو می بایست دروس : ریاضی ، رسم ، فیزیک و مکانیک و زبان انگلیسی را بگذراند.و اما دانشجویان رشته های پزشکی : شیمی ، زیست شناسی ، آناتومی مواد ، فیزیولوژی و زبان انگلیسی را سپری می کنند.

اما برای ادامه تحصیل ,برای دانشجویانی که رشته ی فنی یا دکترا را انتخاب می کنند باید ابتدا در دوره یک ساله پری مدیکال شرکت نمایند ,که این دوره هم مدت یک سال تحصیلی در دانشگاه های مجارستان برگزار می شود.

دانشگاه هایی که دوره ی پری مدیکال برگزار میکنند عبارت اند از :کالج مک دانیل که شهریه یک سال تحصیل در این دانشگاه تقریبا ۵۴۰۰ یورو می باشد.دانشگاه های دیگری که این دوره را برای دانشجویان در مجارستان برگزار می کنند و مورد تایید کشور ایران می باشد,کالج اویسینا است که هزینه یک سال تحصیل در این کالج تقریبا ۵۲۰۰ یورو می باشد.کالج اویسنا در بودا پست واقع شده است.

لیسانس در مجارستان

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان دارند می بایست ,مدرک دیپلم که بعد از گذراندن 12 سال تحصیلی بوده است ارائه نمایند.اما برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی می بایست در دوره و بعد از شرکت در ازمون اولیه ,در دانشگاه تحصیل کنید.

مدت زمان تحصیل در مجارستان ,مانند ایران می باشد.رشته های تحصیلی که ازمون ورودی دارد برای دانشجویان مجارستان :روانشناسی,رشته بهداشت,رشته دامپزشکی

مدارکی که شما هنگام ثبت نام در دانشگاه های مجارستان باید به همراه داشته باشید و مهم می باشد عبارتند از:

ترجمه ریز نمرات و گواهی آخرین مدرک تحصیلی با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه
اصل پاسپورت با اعتبار بیش از یک سال و نیم و دو سری کپی از تمام صفحات ۹-۲
ترجمه شناسنامه با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه
پرداخت هزینه پذیرش تحصیلی

برای اخد مدرک فوق لیسانس در مجارستان باید شما مدرک لیسانس از دانشگاه های ایران داشته باشید.

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به بالا در مجارستان

معدل بالاتر از ۱۴
ارائه ۳ معرفی نامه از ۳ استاد زمان تحصیل
جهت مقطع دکترا پروپوزال مورد قبول در رابطه با رشته انتخابی
ارائه مدرک زبان انگلیسی در حد متوسط به بالا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *