راهنمای تحصیل در آلمان

تحصیل در کشور آلمان

 

یکی از کشورهایی که این روزها برای تحصیل مناسب می باشد,آلمان است.آلمان دارای دانشگاه های معتبر می باشد که مقصد دانشجویانی از سراسر جهان شده است.یکی از دلایل جذب دانشجو در آلمان کیفیت مراکز آموزشی این کشورو همچنین بازار کار مناسب آلمان بعد از تحصیل برای دانشجویان می باشد.

زبان تحصیلی دانشگاه های آلمان, انگلیسی و آلمانی می باشد.اگر قصد تحصیل در آلمان در مقطعه کارشناسی دارید باید شما مدرک B1 در زبان آلمانی را داشته باشید.در ابتدا شما باید برای ادامه تحصیل در خارج از کشور برنامه ریزی لازم را انجام بدهید ,زیرا بلافاصله پس از اخذ ویزای تحصیلی به آلمان شما در آنجا با مشکل مواجه نشوید .

نظام آموزشی آلمان در سه مقطعه bachelor, master و PhD دانشجو می پذیرد,شما می توانید برای ادامه تحصیل در آلمان به زبان المانی رایگان تحصیل داشته باشید و برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی هزینه ای جزئی پرداخت کنید.

تحصیل رایگان در آلمان باعث شده است که دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل به آلمان بروند,اما بعضی از ایالت های آلمان این اجازه را دارند که در مواردی به صورت مستقل تصمیم بگیرند و شهریه اندک از دانشجویان بگیرند ,که تقریبا این شهریه از 100 یورو تا 300 یورو در ترم می باشد.

اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه ها و مراکز خصوصی آلمان دارید باید شهریه پرداخت کنید ,که این شهریه حداقل سالانه حدودا 15,000 تا 20,000 یورو می باشد.

اگر شما قصد تحصیل در مقطعه کارشناسی ارشد در المان دارید باید بدانید که یکی از مدارک و شاخص های جذب دانشگاه ها , مدرک زبان انگلیسی  آیلس 6.5 به بالا و یا تافل 90 می باشد که البته بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.بیشتر دانشگاه های آلمان هم به زبان انگلیسی و المانی تدریس می شود.

افرادی که قصد تحصیل با مدرک دیپلم در آلمان دارند باید بدانند که نمی توانند مستقیماٌ برای دانشگاه های آلمان اقدام  کنند,بلکه باید دو ترم در کالج های آلمان درس بخوانند و این دو ترم در کالج ها به زبان آلمانی تدریس می شود.

یکی دیگر از شرایطی که دانشگاه های آلمان برای پذیرش دانشجو ها دارد,این موضوع است که گر شخصی در ایران مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد دریافت کرده است ,نمی تواند مستقیما برای کارشناسی ارشد در دانشگاه المان ادامه تحصیل بدهید بلکه باید باید مجدداٌ کارشناسی رشته خود یا یکی از رشته های زیر شاخه رشته خود را در آلمان بخواند. اما دانشجویانی که معدل مدرک کارشناسی شان بالای 17 باشد می توانند برای کارشناسی ارشد اقدام کنند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان دارند باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند .حتما بايد دانش حداقل 800 ساعت زبان آلمانی داشته باشند تا بتوانند در امتحان ورودی زبان DSH شرکت نمايند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *