تحصیل در استرالیا

آشنایی با کشور استرالیا

استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی که ششمین کشور پهناور درجهان محسوب می شود . پایتخت استرالیا کانبراست و سیدنی و ملبورن هم دو شهر بزرگ استرالیا محسوب می شوند . این کشور با هیچ کشوری مرز خاکی ندارد و دور تا دور آن را اقیانوس ها فرا گرفته اند. جمعیت این کشور بطور تقریبی22.700.000 نفر می باشد و با تراکم نسبی 3.14 نفر در هر کیلومتر یکی از پایین ترین ارقام میزان تراکم در جهان را دارد و به همین جهت مردم این کشور از سطح رفاه بالایی برخوردار می باشند . زبان این کشور انگلیسی با گویش استرالیایی می باشد و همچنین واحد پول استرالیا دلار استرالیا می باشد .

شرایط تحصیلی در استرالیا

طول دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور 2.5 تا 5 سال است و کارشناسی ارشد 1تا3 سال طول می کشد و دوره دکتری نیز 2.5 تا 5 سال به طول می انجامد و همچنین طول دوره در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز بین 4 تا 7 سال می باشد. برای تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف شرایط متفاوتی وجود دارد و سطح زبان انگلیسی با توجه به مقاطع تحصیلی انتخاب شده فرق دارد .شما برای ورود به دوره کارشناسی باید سال دوازدهم دبیرستان را سپری کرده باشید و همچنین ممکن است با توجه به رشته شما دروس پیش نیاز نیز وجود داشته باشد . همچنین ممکن است برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری از شما تقاضای سابقه کاری مرتبط با رشته خودتان درخواست شود و سابقه پژوهشی شما مورد بررسی قرار گیرد .برای تحصیل در استرالیا نیاز به داشتن مدارک زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس) دارد البته توجه داشته باشید که ممکن است سطح زبان درخواستی دانشگاه و موسسات با سطح زبان درخواستی سفارت استرالیا متفاوت باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی در این کشور سالیانه معادل 20000 دلار استرالیا می باشد . این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه است و بستگی به شیوه زندگی شما دارد . دانشجویان متاهل باید سالانه 7000 دلار برای همسر و 4000 دلار برای هریک از فرزندان به این مبلغ اضافه کنند . ارزش پول در این کشور بسیار بالاست و حتی از کشورهای بریتانیا و آمریکا نیز بالاتر می باشد . یک دانشجوی خارجی هر هفته به طور متوسط مبلغی معادل 360 دلار استرالیا پرداخت می کند که شامل : تلفن ، غذا ، پوشاک ، خوابگاه ، تفریحات و حمل و نقل می شود .دانشجویان خارجی باید شهریه دانشگاه خود را پیش از شروع هر ترم بپردازند . برخی موسسات آموزشی علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری مانند آزمایشگاه ، کتابخانه ، امکانات ورزشی و گردشگری دارند. برخی از هزینه ها نیز مربوط به رشته خودتان می باشد مانندتجهیزات معماری ، لوازم عکاسی و … که همگی بستگی به رشته خودتان دارد . به طور کلی هزینه های تحصیلی در استرالیا به این شرح است که تحصیل در دانشگاه در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد ودکتری سالانه معادل 25000 تا 30000 دلار استرالیا می باشد و همچنین دوره های پزشکی و دندانپزشکی از 45000 تا 70000 دلار و دوره های زبان بین 300 تا 400 دلار می باشد .

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا
گرفتن پذیرش از یکی از مراکز آموزشی ثبت شده در استرالیا و در یک دوره تحصیلی تمام وقت
ثابت کردن این مسئله که در دوران تحصیل خود توانایی مالی برای دادن هزینه های زندگی، دانشگاه و پرواز از استرالیا به کشور خود را دارید. برای اینکار نیازمند نشان دادن پرینت بانکی می‌باشید. حداقل موجودی صورتحساب 3 ماه گذشته برای محاسبه توانایی مالی استفاده می‌شود

ودر آخر باید گفت که از مزیت های این کشور هزینه های پایین زندگی نسبت به کشورهای بزرگی مثل انگلستان می باشد و دانشجو می تواند تا 20 ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهد و همچنین این کشور سومین کشور مورد علاقه دانشجویان سراسر دنیا برای ادامه تحصیل می باشد. که شما باید باسنجیدن تمامی این جوانب اقدام به پذیرش در دانشگاه های استرالیا بکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *